Budokon

Cvičení Budokonu čerpají z tradičních i moderníchjógových cvičení i různých stylů bojových umění a v souladu s nimi učí být v pohodě se svým tělem a ovlivňuje mysl.
Základem cvičení je přesnost, držení těla a soustředěná mysl. Cvičení se střídavě věnuje rozvoji pohyblivosti, kontrolovanému pohybu, rychlosti, síle, rovnováze, plynulosti a vytrvalosti.
Zahrnuje:

  • jógovou sestavu,
  • budo sestavu,
  • relaxaci.

Jógová cvičení byla ovlivněna Iyengar a Astanga jógovými technikami a pozicemi. Jejich postatou je kontrola, klid, síla a přesnost.
Budo sestava je kombinací postojových a přízemních technik vycházejících z Karate-do, Jiu-Jitzu a Tae Kwon Do. Učí pohyblivosti. Rychlosti, síle, plynulosti a zejména stabilizuje střed těla při dynamickém a statickém zapojování břišních a zádovývh svalů. Cvičí se v rytmu specifické hudby.
Součástí Budokonu je relaxace, která navozuje nejen fyzické, ale i celkové psychické uvolnění.

Metodické materiály
Nabízíme brožuru Budokon, kde najdete oubor cviků (popis a vyobrazení) a celou sestavu (viz Metodické materiály).
Denní kurzy v Praze
Wellness studio Evy Blahušová nabízí jako první v ČR Budokon ve svých denních kurzech. Lekce vede vyškolená lektorky s mezinárodně platným certifikátem (viz Denní kurzy).

Individuální výuka s osobní trenérkou

Pokud máte zájem se tento typ cvičení naučit aindividuálně s trenérkou, napište nám na wellness@cbox.cz. Rádi se Vám přizpůsobíme.